Když masakr, tak brněnský!

Už je to tu zase! Loni jsem tento krok neučinil pro jiné starosti. Letos jsem se ale po dlouhé úvaze neuváženě zapsal na brněnský masakr. Pro neznalé těchto šílených akcí, jedná se o běh na dlouhou trať v drsném terénu brněnského okolí a pro mé nohy se znatelným převýšením (2180 m). Je možné běžet buď zkrácenou verzi, pouhých 30 km, anebo celou 63 km dlouhou trať. Před rokem jsem přemýšlel, kterou z těchto dvou variant zvolit. Přece jen jsem měl trochu natrénováno na maraton, ale nakonec jsem se z časových důvodů neregistroval.

Letos jsem toho moc nenaběhal, a proto jsem nad tím už nepřemýšlel (jak to také později okomentovala i má manželka) a zapsal jsem se rovnou na plnou délku. Důvod je jasný – mít nějaký cíl a začít se hýbat. Už jsem to zmínil, když jsem psal o tréninku na maraton. Důležitý je samotný proces tréninku, to je příčina mého počínání. Zatím je větší pravděpodobnost, že to neuběhnu nebo že se ukážu v cíli po časovém limitu, kdy už budou všichni doma. Uvidíme, nechám se překvapit, zda budu mít možnost trénovat podle svých představ nebo mi do mého harmonogramu budou opět „mluvit“ mé děti.

V každém případě zcela změním strategii a přístup k tréninku. Jedná se o časově náročné dlouhé trasy (aspoň pro mě), a tak bych to rád využil ve svůj prospěch, aby ten ledabyle proběhaný čas byl pro mě něčím užitečný. Takže vezmu na záda běžecký batůžek a hurá na výlet po nejbližším okolí, kde se dozvím a uvidím něco zajímavého. Dva týdny věnuju mírnému rozklusání a plánování programu tréninku. Následně mě čekají tři měsíce (cože, už jenom tři měsíce?!), během kterých budu na sobě makat na 100% (makat budu určitě). Tři měsíce krásných výletů jsem chtěl napsat, a taky o tom ještě napíšu.

Ze zdravotního hlediska není jistě taková zátěž organizmu vhodná na každý den. Jsem však přesvědčen, že každý by si měl jednou v životě prožít takový svůj masakr v tom, čemu se věnuje. Člověk díky tomu zjistí, že některé věci, které se zdají být těžké, až tak těžké nejsou. Současně však pozná i náročnější situace, po kterých si bude více vážit toho, co právě dělá, a možná i sám sebe.

Zdeněk Foret
Jsem expert na kondici, který pomáhá lidem cvičit efektivně a s úsměvem. Pohyb je má cesta k tomu, abych zůstal svěží, dokud život běží! Více o mně zde >>

ŠKOLA VITALITY ON-LINE KURZY

„Kondiční trénink se závěsným systémem - TRX"

Rádi byste měli postavu podle vašich představ?

Objevte v sobě zdroj energie a sebevědomí!

Více informací

5 tipů, jak zrychlit svůj běh díky TRX - video

Ve videu se věnuji pěti oblastem, kterým je dobré se věnovat, abyste měli pevné a pružné tělo!
Ke každé oblasti ukazuji 3 techniky, které vám pomohou k rychlejšímu a lehčímu běhu.
Celkem15 technik, které můžete s TRX cvičit, abyste běhali rychleji!

Více informací
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..