Nakažen vědou

Při čtení některých článků přemýšlím nad tím, kde a jak to ti autoři zjistili. Proč právě jejich doporučení bych se měl držet. Někdy postrádám odkaz na zdroj informací, nebo alespoň zmínku o tom, že k tomu dospěli vlastní zkušeností. Zdá se, že důvody a potřeba citování není v podvědomí mnoha autorů stále zakořeněna. Možná jsem příliš ovlivněn univerzitním přístupem a nejspíš je to důvod proč zatím nepíšu odborně zaměřené články. Zatím!

Jsem puntičkář a detailista. Kdybych psal „vážné“ články, tak jak si představuju, zabralo by mi to spoustu času. Začalo by to hledáním původních zdrojů, různých studií a vědeckých publikací. Následný čas pročítání textů v několika jazycích a rozjímání nad tím, jaká byla autorova myšlenka. Po té bych vypotil krátký text, kterému by nebyla věnována zasloužená pozornost.

Vím, o čem mluvím. Už jsem v minulosti uvízl na několik let v knížkách. Pro samé „hledání pravdy“, jsem se nedostal k pořádnému tréninku. A když už má hlava vypadala jako dýně a mé tělo bylo dost měkké a kulaté, řekl jsem si dost. Je čas uvést věci do praxe a žít opět více realitou. Učit se, to dokáže spousta lidí, ale učit někoho a předat mu své znalosti, to už tak snadné není.  

Po výukové stránce pro mě byla velkou inspirací účast na semináři, z angličtiny volně přeloženo „Od rehabilitace k výkonu – (Building the Ultimate Back: From Rehabilitation to Performance).  Jak předávat to, z čeho může mít druhý užitek. Jak argumentovat a obhájit si své myšlenky. A hlavně se zamyslet nad tím, proč to vlastně děláme. Zda některé cviky v tréninku, jsou pro danou činnost opravdu potřebné, nebo jsou jen na to, abychom se cítili „správně unaveni“. Tímto způsobem nám prezentoval Dr. Stuart Mc Gill své poznatky z více jak třicetileté vědecké činnosti a jeho sportovní praxe.

Mé téma doktorské práce se sice týkalo zcela odlišného odvětví, ale z lásky k pohybu jsem během svého života, a posledních osmi let obzvláště, prohloubil mé zkušenosti týkající se získávání a udržování kondice natolik, abych se o ně podělil.  Proto, už nějaký čas věnuji psaní a natáčení on-line kurzů, ze kterých budou mít i druzí lidé užitek. Každý kdo se necítí zcela fit a má pocit, že by to chtěl změnit, může nalézt inspiraci na webu www.skolavitality.cz. Už nyní tam můžete objevit trénink se závěsným systémem a začít pracovat na zlepšení své kondice.

Dávat věcem smysl, být užitečný a ještě u toho zůstat v kondici. To je možná ta největší věda a potěšení zároveň.

Zdeněk Foret
Jsem expert na kondici, který pomáhá lidem cvičit efektivně a s úsměvem. Pohyb je má cesta k tomu, abych zůstal svěží, dokud život běží! Více o mně zde >>

ŠKOLA VITALITY ON-LINE KURZY

„Kondiční trénink se závěsným systémem - TRX"

Rádi byste měli postavu podle vašich představ?

Objevte v sobě zdroj energie a sebevědomí!

Více informací

5 tipů, jak zrychlit svůj běh díky TRX - video

Ve videu se věnuji pěti oblastem, kterým je dobré se věnovat, abyste měli pevné a pružné tělo!
Ke každé oblasti ukazuji 3 techniky, které vám pomohou k rychlejšímu a lehčímu běhu.
Celkem15 technik, které můžete s TRX cvičit, abyste běhali rychleji!

Více informací
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..